Serial Experiments Lain

Yakın gelecekte, wired adı verilen ağ bugünkü internetten bir adım öne geçerek insanların hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. W...

1998   -   Dram - Korku - Animasyon   -   Japonya
8.1
9.0
42
-  9.0 / 10.0 (3 oy)
1. Sezon 1. Bölüm Weird: Layer 01 06 Temmuz, 1998
1. Sezon 2. Bölüm Girls: Layer 02 13 Temmuz, 1998
1. Sezon 3. Bölüm Psyche: Layer 03 20 Temmuz, 1998
1. Sezon 4. Bölüm Religion: Layer 04 27 Temmuz, 1998
1. Sezon 5. Bölüm Distortion: Layer 05 03 Ağustos, 1998
1. Sezon 6. Bölüm Kids: Layer 06 10 Ağustos, 1998
1. Sezon 7. Bölüm Society: Layer 07 17 Ağustos, 1998
1. Sezon 8. Bölüm Rumors: Layer 08 24 Ağustos, 1998
1. Sezon 9. Bölüm Protocol: Layer 09 31 Ağustos, 1998
1. Sezon 10. Bölüm Love: Layer 10 07 Eylül, 1998
1. Sezon 11. Bölüm Infornography: Layer 11 14 Eylül, 1998
1. Sezon 12. Bölüm Landscape: Layer 12 21 Eylül, 1998
1. Sezon 13. Bölüm Ego: Layer 13 28 Eylül, 1998
6 YORUM
Yorum yapabilmek için üye olmalısın. Küfür, Hakaret, Spoiler veren yorumlar silinir/banlanır.
@ege36 4 gün önce
serial exp... [Spoileri gör..]
serial experiments lain'i sevmemin bi' çok nedeni var. sanırım en büyük nedeni de insanlığı özünde nasıl anladığı. gerçek dünyada çocuksu ve utangaç, the wired'da cesur ve daha da gelişmiş, en sonunda da kendisine ve etrafındaki herkese zarar vermeyi isteyen, kötü birine dönüşünce/sahip olunca. hepsinin temeli, kendimizi insan olarak nasıl tanımlamayı seçtiğimizden ve her zaman nasıl kararsız olduğumuzu gösteriyor.
@papazz 6 gün önce
Matrix in esin kaynağı olarak gerçekten çok güzel bi animeydi kendisi. Korkuyu değişik yaratıklarla deil de belirsizlik ile yaşamasına bayıldım. Sesle... [Devamını gör..]
Matrix in esin kaynağı olarak gerçekten çok güzel bi animeydi kendisi. Korkuyu değişik yaratıklarla deil de belirsizlik ile yaşamasına bayıldım. Sesler orta olmakla birlikte ve müzikler cok iyiydi. Serinin soundtrack ini dinlemenizi şiddetle öneririm özellikle de lain theme'yi. Evangelion Psycho Pass tarzı animeleri izlemiş ve sevmiş biriyseniz durmadan izleyin. Hikayesi güzel felsefi ve psikolojik olarak güzeldi ama anlaması zordu.

Puanım: 8.5/10
@papazz 6 gün önce
Evvvet yeni bir seri daha bitti. Sizlere bu anime hakkında olan görüşlerimi belirtmek isterim. Hikaye olarak işlediği konu gerçekten harika ki zaten... [Devamını gör..]
Evvvet yeni bir seri daha bitti. Sizlere bu anime hakkında olan görüşlerimi belirtmek isterim.
Hikaye olarak işlediği konu gerçekten harika ki zaten ( bildiğim kadarıyla) Matrix'in esin kaynağıdır. Felsefi ve psikolojik yönleri çok ağır bastığı için anlaması zor baya bi zor ama gerçekten güzel işleniyor hikayesi.
Ses ve müzikler için sesler ortalama ama müzikler gerçekten ayrı bi seviye soundtrack ini dinlemenizi şiddetle öneririm özellikle de lain theme i.
Korku konusunda bizlere değişik yaratıklar sunarak değilde bilinmezlikler ile korkutuyor ıssız sokaklar sürekli gelen elektrik bobini sesleri bunlar beni ürküttü gerçekten.
Kısa ve öz bi şekilde şunu diyeyim sonra puanımı yazcam;
Evangelion, Psycho Pass tarzı animeleri izlemiş ve sevmiş biriyseniz izleyin. Korku çok baskın değil genel olarak gerilim hakim. Müzikler iyi sesler meeh işte.

Puanım: 8.5/10
@papazz 6 gün önce
Evet efendim psikolojik bi anime daha bitti. Kendi düşüncelerimi size aktarmak isterim. Ilk olarak (yani bildiğim kadarıyla) Matrix serisine esin kay... [Devamını gör..]
Evet efendim psikolojik bi anime daha bitti.
Kendi düşüncelerimi size aktarmak isterim. Ilk olarak (yani bildiğim kadarıyla) Matrix serisine esin kaynağı olmuştur Matrix in gerçek dünya ve matrix dünyası kafasının nerden çıktığı çok belli.
Bunun dışında her ne kadar bu tarz serileri sevsemde aşırı ağır geldi ve anlaması bayaa bi zordu. Ama hikayesi cokk güzeldi bayıldım diyebilirim. Evangelion, Psycho Pass tarzı yapımları seviosaniz izlenir.
Korku yapısına gelirsekte değişik yaratıklar vs ile degilde daha çok size belirsizliğin yarattığı korkuyu veriyor ıssız sokaklar sadece elektrik bobinlerinin sesleri bunlar nedense benim için korkuyu tetikleyen şeyler oldu.
Ses ve müziklere gelirsek her ikisi de gayet başarılıydı özellikle müzikler çok iyiydi. Soundtrack i ni dinlemenizi öneririm özellikle lain theme baya bi iyiydi.

Kısa ve öz bi şekilde şunu diyeyim sonra puanımı yazcam;
Korku, gerilim ve psikolojik, felsefi yapımları seviyor ve izlemek istiyorsanız kesinlikle öneririm. Animeye yeni başlıyorsanız kesinlikle bu animeyle başlamayın soğuyabilirsiniz. Hikayesi güzel müzikler muq ama anlaması zor bi yapım.

Puanım 8.5/10

İyi Seyirler dilerim
İyi Günler ve ya İyi Akşamlar
@nctzenn 1 hafta önce
navi diyince aklıma nævis geldi uf bilincime islemis awk
@le0faz 1 hafta önce
Kesinlikle tavsiye ederim Gantz'ı severek izlemiş biri olarak korku efsanelerinden olan Serial Experiments'i izlemeniz gerektiğini düşünüyorum ve kork... [Devamını gör..]
Kesinlikle tavsiye ederim Gantz'ı severek izlemiş biri olarak korku efsanelerinden olan Serial Experiments'i izlemeniz gerektiğini düşünüyorum ve korku animeleri başarılı olunca tadından yenmiyor.
Aynı zamanda Dangan Roppa da tavsiye ederim

Oyuncular